20 Ağustos 2016

Mozaik Denilince Aklımıza İlk Mozaik Pasta Geliyorsa


Genç kızlığımızın vazgeçilmez pastası nedir? Çoğumuzun lezzetine bayıldığı ve aklımıza ilk gelen mozaik pastadır. Sevmeyen yoktur, ikram edildiğinde bayılarak yenilir. Çok lezzetli bir pastadır ve zor gibi görünse de aslında yapımı çok basit olan bir pastadır. Aslında bakmayın böyle dediğime, gençliğimde hep hazıra kondum. Kendim hiç yapmayı denemedim. Yemek olayında fena değilim ama tatlı yapmak hep korkutmuştur. Ne zaman ki liseden kız arkadaşlarımla benim evimde toplanmaya karar verdik, işte o zaman menüde mozaik pasta olmalı dedim. Çünkü lise zamanı hangimizin evinde olursak olalım, annemizin hazır bulundurduğu bir tatlıydı. İşte o zamanlar, hep hazıra konduk. Şimdi, mozaik pastayı kızlara sunmak için listeme alınca, araştırmalarım başladı.
Birçok yemek sitesinde, mozaik pasta tarifi aradım. Baktığım sitelerde yemek tarifleri yeterli seviyede olmadığı için, tatlı tarifleri de çok güven vermedi. Pes etmeden, araştırmaya devam ettiğimde ise Lezzet.com.tr adında çok güzel bir site ile tanıştım. Hatta sadece mozaik pasta tarifi yok, sitede çok daha fazlası var. Örneğin, evde ekmek yapan birçok arkadaşıma artık özenmekle kalmayıp, bende bu sitedeki pratik ve çok çeşitli ekmek yapım tarifleri ile onlara fark atabilirim. Artık, günlerde ben konuşulurum.

Bu güzel yemek sitesi sayesinde, dünya mutfakları, Türkiye turu, davet sofrası gibi konulara ayrılmış tarifler ile sofram her zaman muhteşem olacak. Hatta çocuklar için bile çocuk yemekleri tarifleri adı altında çok farklı menüler buldum. Artık, misafirim olduğunda ne pişireceğim derdi yok. Eşim ve çocuklarım için çok değişik yemekler yapabiliyorum. Neyse, gelelim mozaik pasta tarifine, öncelikle bana gördüğüm tarifler içinde, anlatımı güzel ve çok pratik gelen bir tarif.  Ölçüler basit ve anlaşılır. Tarifin sekiz kişilik olması da çok iyi oldu. Hazırlama süresi yirmi dakika ve pişirme süresi de on beş dakika.  Ayrıca, tarife baktığınız sayfada, sürekli güncellenerek sizi son eklenen tariflere yönlendirmesi de çok iyi düşünülmüş. Sizlerde benim gibi farklı ve pratik tarifler arıyorsanız şiddetle tavsiye ederim.


Pin It

3 yorum:

 1. Mozaik pasta hikâyem benim de aynı. Liseden kız arkadaşlarla evlerde toplanmaya başladığımızda vazgeçilmezimiz olmuştu:)
  Önerdiğiniz o güzel site için çok teşekkürler. Sevgiler...

  YanıtlaSil
 2. Hakikaten ne çok yerdik mozaik pastayı gençken siteye hemen gidiyorum canım:))

  YanıtlaSil
 3. evet haklısın Nagehan,ben de sıklıkla başvuruyorum tariflerine.

  YanıtlaSil

yorumlarınız cevapsız kalmaz.
♡ sevgiyle kalın ♡


nagehan kadıoğlu öge
asortik

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...